Tańsze kupowanie w sklepach

Published by: 0

qqqqwwwwerrr

Nie da się zaprzeczyć, że w niektórych miastach ceny znacząco odbiegają od średniej z innych części kraju. Dzieje się tak zwłaszcza w miejscowościach popularnych turystycznie. Ratunkiem może być korzystanie ze sklepów sieciowych, które w większości mają ujednolicone ceny we wszystkich swoich placówkach, a także kupony do sklepów. Są one dystrybuowane również częściej przez „sieciówki”, które po prostu stać na takie zniżki. Trzeba zatem z nich korzystać.

A gdzie ich szukać? To zależy od branży. Zacznijmy od jedzenia. Kupony do sklepów, za które zjemy taniej, powinniśmy w pierwszej kolejności szukać na stronach-katalogach takich kuponów. Trzeba przy tym zwracać pilnie uwagę na warunki dodatkowe, bowiem występują one przy prawie wszystkich takich kuponach. Bierze się to stąd, że zwykle wielkość zamówienia na jedzenie to 15-20 zł, a więc sklep nie może pozwolić sobie na nadmierne zniżki. Często występuje warunek w postaci możliwości wykorzystania kuponu tylko w sprzedaży online. Dla sklepu oznacza to możliwość skuteczniejszej promocji online. Innym popularnym sposobem jest działanie kuponów tylko przy przekroczeniu minimalnej kwoty zamówienia. Z reguły przy „klasycznym” jedzeniu typu pizza, obiady itp. trzeba wydać kwotę 20-25 zł, aby skorzystać z rabatu. Sklepy, które serwują zamorskie dania, dania z owoców morza itp. trochę podwyższają te progi. Innym ciekawym sposobem jest powiązanie zniżek sklepu z konkretnym bankiem. Jeśli płacimy za jedzenie szybkim przelewem, to zwróćmy uwagę na to, czy nie ma kuponów, które obowiązują tylko przy płatności z konta w danym banku. Stąd też warto posiadać kilka kont, nawet jeśli korzystamy stale tylko z jednego.
Jeśli chodzi o elektronikę, kupony do sklepów są zwykle rozprowadzane w momentach, w których kupujemy więcej, np. przed świętami, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dlatego zawsze warto zachować zdrowy rozsądek i ocenić, czy kupujemy daną rzecz dlatego, że się nam przyda, czy tylko dlatego, że akurat jest na nią zniżka. Godne uwagi są kupony do sklepów na drobną elektronikę, bo procentowo oszczędzimy więcej niż na dużej.