Restauracja Bytom – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Published by: 0

kawiarnie-i-restauracje_bytom

Poszukiwania idealnej restauracji w Bytomiu może nam zająć wiele czasu. Po czym poznać, że mamy do czynienia z dobrą restauracją? Czego unikać? Tekst odpowiada na te pytania i na kilka mitów związanych z restauracją na wysokim poziomie.
Czego szukamy?
Sprawa jest prosta: szukamy restauracji, gdzie jedzenie podane jest na czas, smakuje przepysznie, a obsługa zajmuje się klientem w odpowiedni sposób. Dobra restauracja Bytom posiada kelnerów, którzy doskonale znają się na karcie dań, wiedzą co polecić danej osobie, z czego jest przygotowane danie oraz co podać osobie na diecie lub uczulonej na jakiś składnik. Szukajmy miejsc, gdzie jedzenie jest przygotowywane ze świeżych, naturalnych składników o ile tylko jest to możliwe. Długie menu wcale nie jest wyznacznikiem poziomu danego miejsca. Wręcz przeciwnie – odpowiednia restauracja Bytom będzie miała swoje menu krótkie. Dlaczego tak jest? Z ogromnym menu nie ma szans, aby dania były tworzone ze świeżych składników. Najczęściej będą one długo przechowywane. Najlepsze restauracje zmieniają menu w zależności od sezonu i dostępności różnego rodzaju towarów w danym okresie. Więc jeśli we wrześniu podają sos ze świeżych borowików, to warto się tam udać, gorzej, jeśli taka sama oferta widnieje zimą. Wtedy myśląc racjonalnie, wiemy, że użyte grzyby będą najpewniej suszone lub mrożone.
Czego unikamy?
Jeśli już na pierwszy rzut oka restauracja nas odrzuca, to powinniśmy zaufać swojemu osądowi i uciekać z takiego miejsca. Szczególnie jeśli lokal jest obskurny, bo jeśli właściciel nie dba o miejsce to dlaczego miałby dbać o klienta i podawane mu jedzenie? Unikajmy miejsc, o których słyszeliśmy od znajomych negatywne komentarze. Lepiej się zając tymi o pozytywnej opinii.
Mity
1. Czy dobra restauracja musi być strasznie droga?
Wcale nie musi tak być. Można dostać wspaniałe jedzenie po średnich cenach. Czy jest taka restauracja Bytom? Jeśli poszukamy z odpowiednim zaangażowaniem, to z pewnością osiągniemy swój cel. Musimy przy tym jednak wziąć pod uwagę, że jeśli ceny są strasznie niskie, to jedzenie nie będzie wysokiej klasy, ponieważ dobre surowce kosztują odpowiednią cenę. Chyba że zamiast świeżo wyłowionej ryby z morza zadowolimy się rybą z puszki czy mrożonką. Jednak chyba nie tego szukamy w dobrej restauracji? Są też miejsca, w których ceny są zaporowe i przewyższają kilkukrotnie wartość jedzenia i przygotowania, ale czy będziemy tam jedli, zależy tylko od nas. Często jest tak w prestiżowych miejscach, gdzie trzeba czekać długo na rezerwację.
2. Czy w dobrej restauracji trzeba długo czekać na jedzenie?
Utarło się przekonanie, że w miejscach, gdzie serwują smakowite jedzenie, jest tylu ludzi, że obsługa i kuchnia nie jest w stanie na bieżąco ich obsłużyć i z tego wynikają opóźnienia. Jeśli znajdzie się restauracja Bytom, w której będziemy musieli czekać wieczność na swoje jedzenie, to nie jest to miejsce najwyższych lotów, ponieważ dobra restauracja to nie tylko pyszne dania, ale również sprawna, szybka obsługa. Jednak gdy jedzenie jest wspaniałe, warto na nie czekać choćby i nawet do śmierci.
3. Ile tego napiwku?
Napiwek to temat tabu. Wiele osób nie wie na jego temat zbyt wiele. Jeśli nie mamy ochoty, nie musimy nic dodatkowo nikomu płacić. Jeśli natomiast jesteśmy zadowoleni z usługi czy z samego jedzenia – wtedy możemy ukazać to za pomocą napiwku. Jeśli nie wiemy ile go zostawić, możemy posłużyć się wskazówką, by było to około 10% naszego rachunku. Oczywiście to zależy tylko od nas. Dobra restauracja Bytom będzie zadowolona z każdego napiwku, bo jest to dobrowolny, pozytywny gest klienta.

Może Cię zainteresować również:

Jak kupować używane telefony – Bytom