Metale szlachetne

Published by: 0

gold

Metale szlachetne to jeden z możliwych na rynku i dobry sposób na inwestycje naszych oszczędności, sprawdza się od stuleci. Wartość kruszców jest w miarę stabilna w czasie, ich dostępność i wydobycie są ograniczone, w przeciwieństwie do pieniędzy, nie można zlecić ich dodruku ani zwiększyć podaży w nienaturalny sposób. Od czego najlepiej zacząć inwestycje w takie metale szlachetne jak złoto czy srebro? Jednym ze sposobów jest zakup lokat oferowanych przez banki lub fundusze powiernicze.

Mogą to być lokaty strukturyzowane na dłuższy lub krótszy termin, kontrakty terminowe lub inne formy inwestycji jak certyfikaty. Możliwy jest także zakup akcji firm, które zajmują się wydobywaniem metali szlachetnych. Mając jednak na uwadze niektóre doświadczenia inwestorów związane z zakupem kruszców, które okazały się być dostępne tylko „na papierze”, warto rozważyć sposób inwestycji polegający na fizycznym zakupie metali szlachetnych. Taki sposób inwestowania i zabezpieczenia stanu swojego posiadania, jest dostępny od zawsze. Nie będziemy musieli martwić się o kondycję firmy, w której ulokowaliśmy nasze oszczędności lub czy nasze certyfikaty na pewno mają pokrycie. Lepiej wszystko zobaczyć na własne oczy. Gdzie można zakupić kruszce w postaci fizycznej? Zakupów platyny, złota, srebra dokonujemy w sklepach numizmatycznych, często nazywanych mennicami.

Ten sposób inwestycji jest jednym z najbezpieczniejszych form oszczędzania środków finansowych. Sprawdza się w dłuższej perspektywie czasowej, gdyż ceny kruszców nie poddają się łatwo spekulacjom i pozwalają uzyskać zyski wyższe niż na lokatach terminowych. Nie jest to inwestycja dostępna dla wybranych, wprost przeciwnie, każdy ma możliwość zakupu złotych monet czy sztabek, możemy wybierać wśród różnych prób i wagi, dopasowując ofertę do naszego portfela. Posiadanie kruszców w postaci fizycznej może też przynosić satysfakcję inwestorowi. Oprócz tego, sprzedając nasze monety czy sztabki, nie musimy odprowadzać podatku, w przeciwieństwie do lokat, gdzie taki podatek jest konieczny.

Warto zainteresować się firmą Stellmet – złom metali szlachetnych