Lifting twarzy

Published by: 0

fr

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki czas, gdy z zaskoczeniem zauważa na swojej twarzy oznaki upływającego czasu.

Jedni podchodzą go tego zjawiska ze stoickim spokojem akceptując kolejny etap życia, a inni próbują walczyć i nie czują jeszcze gotowości na pożegnanie młodości.

Dlaczego nasza skóra się starzeje? Jak można temu zaradzić? Co to jest i na czym polega lifting twarzy? Ile kosztuje i gdzie go najlepiej zrobić?

 

Warunki życia czy geny?

Na kondycję skóry oddziałuje przez lata wiele czynników. Na niektóre z nich mamy konkretny i realny wpływ, inne są nam dane w loterii genów od przodków.

Jeśli dbamy o skórę twarzy, oczyszczamy ją, nawilżamy i nie eksponujemy zbyt często i intensywnie na promienie słoneczne, to przy rezygnacji ze szkodliwych używek możemy cieszyć się ładną, jędrną skórą przez długie lata.

Alkohol, papierosy, narkotyki, zarywanie nocy, stres, promienie UV mogą znacząco skrócić młodość twarzy.

To od nas samych więc zależy wiele.

Niezależnie jednak od tego jakie warunki zafundujemy naszej twarzy, to około trzydziestego roku życia zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia.

Magiczna bariera czterdziestu lat zbliża nas do czasu, gdy twarz w lustrze widziana co dzień ukazuje pierwsze zmarszczki i głębokie bruzdy.

 

Jak powstają zmarszczki?

Mapa twarzy – kartka papieru

Zaprzyjaźniona chirurg plastyczny wyjęła kiedyś czystą, gładką kartkę papieru i porównała ją do skóry twarzy. Tak wygląda skóra, gdy jesteśmy młodzi – powiedziała. Zaczęła zaginać kartkę powodując siatkę załamań. – A tak na skórę działają mięśnie twarzy podczas mimiki. Skóra załamuje się i z czasem tracąc swe zdolności regeneracji, zapamiętuje na dłużej tę pozycję.

Tak powstają zmarszczki.

Drugim czynnikiem, na który nie mamy wpływu jest grawitacja. Skóra na twarzy i szyi tracąc włókna kolagenowe rozciąga się i opada w dół tworząc nieestetyczny podbródek chomika, bruzdy przy nosie, wpływając na zmianę kształtu oczu.

Twarz gubi swój owal i nabiera smutnego, zmęczonego wyglądu.

 

Medycyna – nieoczekiwana pomoc

Historia ludzkości zna niezliczoną ilość prób podejmowanych od tysięcy lat przez człowieka w celu poprawy urody, naprawienia uszkodzeń ciała i przywrócenia młodości.

Pierwsze zabiegi chirurgiczne okupione ogromnym bólem i strachem pacjentów, nie wspominając efektów tych działań, poszukiwanie cudownych ziół i maści, specyfiki o podejrzanym pochodzeniu oferowane przez mędrców i oszustów – wieczna młodość i piękno były niedościgłym marzeniem odkąd człowiek zaczął zwracać uwagę na swój wygląd.

Strach pomyśleć ile ta pogoń za ułudą pochłonęła ofiar…

W naszych czasach z prawdziwą i profesjonalną pomocą w walce o młodość występuje nauka, medycyna plastyczna i estetyczna.

Kosmetologia oferuje coraz to nowe zabiegi i preparaty na twarz i ciało, lecz nie jest to rozwiązanie w pełni skuteczne.

Najlepsze rezultaty mogą zaoferować kliniki medycyny plastycznej.

 

Co to jest lifting twarzy?

Lifting oznacza po angielsku podniesienie, lifting twarzy zaś to zabieg chirurgiczny mający na celu podciągnięcie skóry twarzy i szyi do góry oraz usuniecie zbędnego materiału biologicznego, doskonale opisuje to dr Grzesiak na swojej firmowej stronie  http://klinikagrzesiak.pl/lifting-twarzy-i-szyi/

Lekarz o specjalności chirurgia plastyczna dokonuje w prostej i bezpiecznej operacji nacięć skóry w miejscach, gdzie cieniutkie blizny będą najmniej widoczne, czyli za uszami, usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, modeluje i zszywa specjalnymi nićmi.

Zabieg jest krótki, bezbolesny, a efekt spektakularny.

Osoba, która poddaje się liftingowi twarzy w wyraźny sposób młodnieje o dobre piętnaście lat.

Najlepsze rezultaty daje łączony zabieg liftingu i korekty powiek.

Kto może pozwolić sobie na podniesienie skóry twarzy?

 

 Ile kosztuje lifting twarzy?

Na lifting twarzy decydują się osoby po czterdziestym roku życia i starsze, których ogólny stan zdrowia jest dobry i nie cierpią na groźne choroby.

Jest to zabieg nierefundowany przez państwowy fundusz zdrowia, więc trzeba sfinansować go z własnej kieszeni.

Z uwagi, że operacji dokonuje wyspecjalizowany chirurg plastyczny wraz z zespołem medycznym, wydatek może wydawać się spory. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tak wyrafinowanych usług medycznych jak chirurgia plastyczna i w trosce o własne zdrowie i urodę, kierowanie się niską ceną nie jest rozsądne.

Najlepsi lekarze na rynku cenią się, gdyż przeszli długą drogę edukacyjną i zawodową, by bezpiecznie korygować urodę pacjentów, a efekty ich pracy są piękne, naturalne i trwałe.

Na szczęście w wielu klinikach plastycznych jest możliwość skorzystania z dogodnych instrumentów finansowych, by rozłożyć koszt na mniejsze raty, tak jak zakup sofy czy nowego telewizora.

Jak długo dochodzi się do pełnej sprawności po zabiegu liftingu twarzy?

Pacjent po zabiegu liftingu twarzy jest zabezpieczony niewidocznymi opatrunkami i cielistymi plastrami, by móc szybko i bezstresowo powrócić do domu i do swojego życia.

Lifting twarzy jest całkowicie bezbolesny i daje ogromne zadowolenie pacjentom na kolejne, długie dziesięć, piętnaście lat życia.

Warto rozważyć ten wydatek, gdyż nowoczesna medycyna plastyczna przykłada wagę do naturalności efektów, bezpieczeństwa pacjentów i szybkiego powrotu do zdrowia.