Jak działają tabletki na alergię?

Published by: 0

leki_na_alergie

Wiosną wiele osób będzie zapewne narzekać na poważne objawy alergii. Nie ma się co dziwić, skoro wtedy właśnie wszystko zaczyna pylić i doprowadzać alergików do szewskiej pasji. Sienny katar, a także o wiele poważniejsze problemy są na porządku dziennym w tym okresie czasu. Niestety, nie zawsze można to zwalczyć tylko i wyłącznie za pomocą stosowania kalendarzy dla alergików i zwykłego unikania miejsc, gdzie czają się na nas pylące rośliny. Czasami nie ma innego wyjścia, tylko wziąć jakieś tabletki na alergię, które znajdziemy w aptekach bez recepty. Czasem niestety i to jest za mało, musimy wtedy prosić o pomoc naszego lekarza rodzinnego, który wypisze nam recepty na mocniejsze leki przeciw alergii. Czy naprawdę tak musi być, czy nie można w jakiś inny sposób zatrzymać alergii?

Niestety, biorąc pod uwagę mechanizm powstawania objawów alergicznych, niewiele możemy tutaj poradzić sami. Jest to efekt działania ludzkiego układu immunologicznego, który staje się aktywny wtedy, gdy być nie powinien. Wtedy dostajemy uczulenia, które może powodować takie objawy, jak przy ostrej grypie lub chorobie zakaźnej. Leżymy w łóżku i trudno nam stanąć na nogi. W ostrych przypadkach ludzie bywają hospitalizowani, zdarzały się nawet przypadku śmierci. Z układem immunologicznym nie ma żartów i jeżeli cierpimy na poważną alergię, nie powinniśmy nigdy tego lekceważyć. Pomóc mogą nawet zwyczajne tabletki na alergię, które dostępne są bez recepty, ponieważ hamują one działanie układów za nią odpowiadających. Jest to prosta i łatwa terapia dla każdego z nas, dlatego nie powinniśmy bezsensownie obciążać naszego organizmu. W końcu pylenie zaczyna się najczęściej wiosną, a wtedy nie mamy urlopów, chodzimy normalnie do pracy. Objawy alergiczne są więc dla nas kolejnym obciążeniem, które trudno jest znieść, mają już na głowie sporo obowiązków.

Czy zawsze pomogą nam leki bez recepty? Otóż w większości przypadków tak i to nawet w przypadku, gdy mamy naprawdę nasilone objawy. Jednak w pewnych przypadkach, które zależą już od stanu zdrowia i nasilenia ich uczulenia u konkretnych osób, tabletki na alergię mogą nie pomóc. Wtedy powinniśmy zgłosić się do przychodni rejonowej, do naszego lekarza rodzinnego. Nie ma konieczności zasięgania porad i lekarzy specjalistów. Nasz lekarz wypisze nam receptę na silniejszy lek, który powinien poradzić sobie z pokonaniem objawów. Branie leków na alergię zwykle nie ma skutków ubocznych, może pojawić się jedynie lekka senność. To jednak nic w porównaniu z pełnoobjawowym uczuleniem.