Czy kredyt dla firm ma sens?

Published by: 0

biznes

Rozpoczynając swoją działalność każdy musi liczyć się z tym, że będą potrzebne mu większe fundusze. Nawet w przypadku małej działalności będą potrzebne pieniądze na oprogramowanie, pracowników, wyposażenie biura i wiele innych kwestii. Dlatego też bardzo wiele osób musi, aby wziąć kredyt gotówkowy dla firm. Jednak zanim zdecyduje się na tego rodzaju krok warto odwiedzić specjalne instytucje finansowe, które doradzą, pomogą w wyborze odpowiedniej opcji oraz przede wszystkim policzą ile więcej będzie trzeba oddać. Jednak jeśli zdecyduje się już na kredyt gotówkowy dla firm to trzeba wiedzieć skąd można uzyskać tego rodzaju finanse.
BankiJest to pierwsza opcja jednak zwykle również najdroższa. Jest to spowodowane tym, że w większości przypadków dla banków młoda firma jest podmiotem niepewnym. Nie ma ona zdolności kredytowej i nawet jeżeli bank zdecyduje się udzielić jej kredytu to zwykle będzie to na bardzo niekorzystnych warunkach. Dla niektórych młodych przedsiębiorców rozwiązaniem będzie Europejski Bank Inwestycyjny, który powstał, aby pomagać właśnie małym i startującym firmom z sektora MSP w uzyskaniu kredytów. Na szczęście kredyt gotówkowy dla firm to nie jedyna opcja dla młodych firm.
Dofinansowanie z UEIstnieje wiele różnych programów, które pozwalają uzyskać pieniądze na o wiele lepszych warunkach niż kredyt gotówkowy dla firm. Najczęściej, aby uzyskać tego rodzaju dofinansowanie trzeba przedstawić szczegółowy biznesplan, oraz firma musi później działać przez określony czas. Jest to bardzo istotne ponieważ później trzeba oddać pieniądze, które uzyskało się na dofinansowanie. Dlatego też korzystanie z tego rodzaju dofinansowań również obarczone jest sporą dozą ryzyka.
Obydwa te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jednak mimo wszystko w większości przypadków kredyt gotówkowy dla firm pomimo tego, że wymaga oddania większych ilości pieniędzy będzie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Oczywiście również trzeba się dobrze zastanowić przed wzięciem na siebie tego zobowiązania.

Źródło – http://www.multiinicjatywa.pl/